OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02 kwietnia 2023r. Niedziela Męki Pańskiej

 INTENCJE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Papieska – Módlmy się o budowanie kultury pokoju i niestosowania przemocy poprzez ograniczenie dostępu do broni dla państw i obywateli

Parafialna–  Za biskupów, kapłanów osoby życia konsekrowanego, o wierność Chrystusowi w wypełnianiu swego powołania, by gorliwie wypełniając powierzone im obowiązki umacniali wiarę w naszej Ojczyźnie i wspólnocie Kościoła

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej.

2. W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować!

3. We wtorek  po wieczornej Mszy Św. około 18:45 proszę o pomoc przy udekorowaniu naszej świątyni.

4. Okazje do Spowiedzi Św. od godz.: 17:30 przed Mszą Świętą w Wielki Poniedziałek i Wielką Środę  w Róży Wielkie oraz Wielki Wtorek w Kępie.

5. Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego czasu.

6.  W Wielki Czwartek

– przedpołudniem odwiedziny chorych i osób starszych z komunią świętą, proszę o zgłaszanie chętnych.

–  w   parafiach celebrowana jest Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tabernakulum. Liturgia w Róży Wielkiej o godz. 18:00. Podczas Mszy Świętej zostaną poświęcone modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.

– W kościele parafialnym adoracja indywidualna do godz: 21:00.

7. W Wielki Piątek

– wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Początek wielkopiątkowej liturgii w  Róży Wielkiej o godz. 18:00.

Tego dnia na godzinę 17.45 i całą liturgię Wielkiego Piątku zapraszam młodzież pragnącą w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania z rodzicami. Podczas której kandydaci otrzymają krzyżyki,  przynoszą ze sobą książeczki z podpisami z 2 Dróg Krzyżowych, odbytej spowiedzi wielkanocnej i udziałem z Maszach Świętych oraz potwierdzenie uczestnictwa w lekcjach religii(ci którzy jeszcze tego nie uczynili)..

– Adoracja indywidualna od 15.00 do godz.: 21:00.

– O godzinie 15.00 w Róży Wielkiej rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

8. Wielka Sobota

to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz.: 10:00 do wieczornej liturgii. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy.

Święcenie potraw: Różanka 10.15; Leżenica 10.30; Róża Wielka – godz. 11.00; Róża Mała 11.30; Kępa – godz. 11.50; Łomica Folwark 12.10; Łomica Pierwsza — godz.12.30; Łomica – godz.13.00. pamiętajmy o skarbonkach wielkopostnych.

– O godzinie 15.00 w Róży Wielkiej Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

–   W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego.  Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w Róży Wielkiej rozpocznie się o godz. 18:00.

9. Msza Święta Rezurekcyjna o godzinie 6.00

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest