OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03 kwietnia 2022 R. – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 Intencje dla Żywego Różańca

Módlmy się, aby rządy i lokalne wspólnoty wspierały zaangażowanie służb medycznych w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w najuboższych krajach.

Parafialna – Za wszystkich z naszej parafii, którzy  przygotowują się do przyjęcia sakramentów świętych oraz o wzrost czci dla Matki Bożej.

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny oraz rozpoczynamy czas naszych rekolekcji parafialnych które poprowadzi ks. Rafał Dresler. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. Msze Święte z nauką rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek: 16.00 Kępa, 17.00 Łomnica, 18.00 Róża Wielka, 19,00 Leżenica.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 w Leżenicy, 18.00 w Kępie, Róży Wielkiej o godz. 18.00 i Łomnicy w czwartek 18.30.

3 a Z powodu Drogi Krzyżowej w Róży Wielkiej o 18.00 Msza Święta w Leżenicy o godzi. 17.00

4..  Droga Krzyżowa z Róży Wielkiej do Skrzatusza rozpocznie się w piątek 8.04 o godz. 18.00 przy kościele parafialnym. Należy zabrać latarkę (wskazane dwie) dobre buty i odpowiedni do pory roku ubiór, maseczkę, napój. Osoby, które potrzebują transport powrotny ze Skrzatusza proszone są do czwartku zgłosić się do ks. proboszcza. Osoby nieletnie muszą mieć opiekuna.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień.  Po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu palm uroczystą procesją rozpocznie się Liturgia Mszy św. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do zrobienia palm.

6. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Mateusz Chrabąszcz, st. wolnego z – Karoliną Majewska st. wolnego.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest