OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03 lipca 2022 R. – XIV Niedziela Zwykła

Intencje dla Żywego Różańca

Módlmy się za osoby starsze, które są fundamentem życia i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomogły młodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Parafialna – Za wypoczywających na wakacjach, aby piękno otaczającego świata  pobudzało ich do dziękczynienia Bogu za jego miłość, objawiającą się w dziele stworzenia. O odwagę głoszenia Chrystusa w naszym codziennym życiu.

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

3. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca.

4. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Paweł Biernat, st. wolnego, zam. Róży Wielkiej,

– Karolina Agata Szumilejko, st. wolnego, zam. Popowie.

5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest