OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03 Marca, III Niedziela Wielkiego Postu

Intencja papieska- Módlmy się aby bogactwa świata stworzonego — jako cenny dar Boga dla ludzi — były chronione, dobrze wykorzystywane i dostępne dla wszystkich.

Intencja parafialna- O trzeźwość, ducha pokuty i modlitwy oraz owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu  i rekolekcji parafialnych.

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś w  Gorzkich Żalach, a w piątek Drodze Krzyżowej.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 w Leżenicy, 17.00 w Kępie, Róży Wielkiej o godz. 18.00 i Łomnicy w czwartek 17.30.

2. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na niedzielnych Mszach św. a także w poniedziałek i wtorek: 16.00 Kępe, 17.00 Łomnicy, 18.00 Róży Wielkiej i o 19.00 Leżenicy. Okazję do spowiedzi będziemy mieli codziennie przed i podczas Mszy św.. Rekolekcje przeprowadzi O. Piotr Arkuszewski z Wałcza.

4. Przypominamy również, że za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach bądź za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę!

6. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo…

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest