OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03 września 2023r. XXII Niedziela Zwykła

Intencja papieska: Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

 Intencja parafialna. O rozwój wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. Módlmy się o rozwój wspólnoty Żywego Różańca, aby była przykładem żarliwej modlitwy i zawierzenia Matce Bożej.

1. Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki owoc wydaje ono w moim życiu – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

4. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Róży Wielkiej spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 10.00 w Róży Wielkiej spotkanie dla rodziców i uczniów klas VII i VIII oraz starszych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania.

6.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest