OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04 grudnia 2022 R. – II NIEDZIELA ADWENTU

Intencje dla Żywego Różańca

Papieska: Módlmy się, aby organizacje wolontariackie znalazły osoby pragnące zaangażować się w działanie dla wspólnego dobra i szukały nowych sposobów międzynarodowej współpracy.

Parafialna – O  przeżywanie  adwentu i czasu świątecznego w postawie  otwartości na Boże prowadzenie dla wszystkich parafian.

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego.

2. We wtorek wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

3. W środę podczas Mszy świętej roratniej o godz. 17.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii.

4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 17:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

5. W czwartek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w Łomnicy o godzinie 17.00 i w Róży Wielkiej o godz. 18.00.

6. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży przygotowujących się do saktamentu bierzmowania.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na  zakup gazu do ogrzania kościoła.

9. Są do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 20 zł., małe 8zł. oraz opłatki (ofiara dowolna). Zachęcamy także do nabywania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest