OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05 maja 2022 R. – Zesłania Ducha Świętego

INTENCJE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Intencja papieska

Módlmy się za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, aby przez konkretne gesty żyły bezinteresowną miłością i świętością w codzienności. 

Parafialna – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla naszych biskupów:  Edwarda, Zbigniewa i Krzysztofa, o dary Ducha Świętego dla kapłanów i osób konsekrowanych szczególnie dla siostry Aleksandry Karczewskiej.

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

5. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00

6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

7. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili Odpust Parafialny w Uroczystość Najświętszej Trójcy Msza święta odpustowa o godz. 13.00 w Róży Wielkiej, w Łomnicy Msza Święta o godz. 10.00. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest