OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05 marca 2023r. II Niedziela Wielkiego Postu

Intencje dla Żywego Różańca

Papieska – Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie.

Parafialna – O trzeźwość, ducha pokuty i modlitwy oraz owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu  i rekolekcji parafialnych.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych… w piątki w Drodze krzyżowej  o godz. 17:30 w Leżenicy, 17.00 w Kępie w Róży Wielkiej o godz. 18.00 i w czwartek o 16.30 w Łomnicy; oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę wielkiego postu. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

2. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

3. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe.

4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to raczej świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej w szczególny sposób polecimy Bogu i Matce Najświętszej wszystkie niewiasty – te młodsze i starsze – z naszej wspólnoty parafialnej, które serdecznie zapraszam w tym dniu do naszego kościoła wraz z ich bliskimi.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Linkdin