OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06 LUTY 2022 R. – V NIEDZIELA ZWYKŁA

INTENCJE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Intencja papieska – Za siostry zakonne i kobiety konsekrowane.

Módlmy się za siostry zakonne i kobiety konsekrowane, z wdzięcznością za ich misję i odwagę, aby nadal poszukiwały nowych odpowiedzi na wyzwania naszych czasów.

Parafialna – Za chorych i cierpiących – o łaskę zdrowia, wytrwałości i zaufania, a dla lekarzy o dar mądrości w rozpoznawaniu i leczeniu chorób.

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

W czwartek od godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym.

2. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

3. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych i udzieleniem Sakramentu Chorych będziemy sprawowali o godz. 18:00 w kościele parafialnym w Róży Wielkiej. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

W tym tygodniu patronuje nam:

– czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest