OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07 stycznia 2024r. Niedziela Chrztu Pańskiego

Intencje dla Żywego Różańca

Papieska – Módlmy się, aby Duch Święty pomagał rozpoznawać dar różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkrywać bogactwo różnych obrządków w łonie Kościoła katolickiego.

Parafialna – Módlmy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, aby poczęte dziecko, które jest darem Bożym, było przyjęte w rodzinie z miłością, radością , odwagą i ufnością, a poprzez Sakrament Chrztu Świętego stało się świątynią Ducha Świętego.

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.

3. Trwają odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu odwiedzę z modlitwą i błogosławieństwem mieszkańców…

Poniedziałek, 08.01. g. 16.00 – Łomnica- P. Morajko – w kierunku Trzcianki (strona prawa)

Wtorek, 09.01. – 16.30 – Łomnica — P. Maślanka – w kierunku Trzcianki (strona lewa)

Środa, 10.01. – g. 16.30 – Łomnica – wzgórze p. Chwalisz – do szkoły włącznie P. Chałabis

Czwartek, 11.01. 16.00 – P. Zyszczyk, Łomnica I, P. Majewscy, P. Zbierajewscy.

Piątek, 12.01.- 16.00 –  Łomnica Młyn, Łomnica Folwark

Sobota, 13.01. – g. 11.00 – Róża Mała

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

5. Przekazujemy dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest