OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08 maja 2022 R. – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Róży Wielkiej.

4. We wtorek o godz. 17.00 próba przed I Komunią Świętą.

5. W czwartek od godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

7. W sobotę 14 maja o godzinie 10.00 odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza, członków tej wspólnoty serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Tego dnia przypada święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

8. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie w Róży Wielkiej i Leżenicy o godz. 18:00, w Kępie o 17.00.  Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest