OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 grudnia 2023r. II Niedziela Adwentu

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Św. zbiórka do puszki na ten cel.

3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 17:00. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.

4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00. Podczas nabożeństwa jest możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

5. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest