OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 kwietnia 2022 R. – NIEDZIELA Męki Pańskiej, Palmowa

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. W Wielki Poniedziałek Msza Święta o godz. 18.00 w Leżenicy

3. Okazje do Spowiedzi Św. od godz.: 17:30 przed Mszą Świętą w Wielki Poniedziałek w Leżenicy, Wielki Wtorek w Kępie i Wielką Środę  w Róży Wielkiej.

4.  W Wielki Czwartek

– przedpołudniem odwiedziny chorych i osób starszych z komunią świętą, proszę o zgłaszanie chętnych.

–  w   parafiach celebrowana jest Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tabernakulum. Liturgia w Róży Wielkiej o godz. 18:00.

– W kościele parafialnym adoracja indywidualna do godz: 21:00.

5. W Wielki Piątek

– wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Początek wielkopiątkowej liturgii w  Róży Wielkiej o godz. 18:00.

– Adoracja indywidualna od 15.00 do godz.: 21:00.

– O godzinie 15.00 w Róży Wielkiej rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

6. Wielka Sobota

to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz.: 10:00 do wieczornej liturgii. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy.

Święcenie potraw: Różanka 10.15; Leżenica 10.30; Róża Wielka – godz. 11.00; Róża Mała 11.30; Kępa – godz. 11.50; Łomica Folwark 12.10; Łomica Pierwsza — godz.12.30; Łomica – godz.13.00. pamiętajmy o skarbonkach wielkopostnych, ofiary składane przy okazji święceń przeznaczone zostaną na prace remontowe (ocieplenie poddasza) na plebanii.

– O godzinie 15.00 w Róży Wielkiej Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

–   W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego.  Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w Róży Wielkiej rozpocznie się o godz. 18:00.

7. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Mateusz Chrabąszcz, st. wolnego z – Karoliną Majewska st. wolnego.

8. Pragnę podziękować naszym Druhom z OSP Róża Wielka za bardzo sprawne położenie instalacji i podłączenie oświetlenia prezbiterium w naszym kościele parafialnym.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest