OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 lipca 2022 R. – XV Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać więź ze Zbawicielem. 

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

3. W środę 13 lipca zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

4. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

5. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.

MSZA ŚWIĘTA W SOBOTĘ O GODZ. 17.00

6. Jak co roku 1 sierpnia wyrusza ze Skrzatusza na Jasną Górę 40 Diecezjalna Pielgrzymka Piesza. Zachęcam osoby zdrowe o dobrej kondycji zwłaszcza młode by podjęły trud pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Można też na miejscu włączyć się w tzw. ZŁOTEJ GRUPIE w pielgrzymowanie duchowe poprzez codzienną modlitwę w int. pielgrzymów i ich spraw.

7. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Paweł Biernat, st. wolnego, zam. Róży Wielkiej,

– Karolina Agata Szumilejko, st. wolnego, zam. Popowie.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest