OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 Marca, IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.

2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są  pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Natomiast w piątki na Drogę Krzyżową o godz.: 17:00 w Leżenicy i Kępie o godz.: 18.00 w Róży Wielkiej oraz w czwartki po Mszy  Św.  o godz. 17.00 w Łomnicy.

4. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

6. Od dzisiaj można nabywać świece – paschaliki w cenie 10 zł.  Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest