OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 września 2023r. XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września.

2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz.: 10:00 spotkanie rodziców i uczniów rozpoczynających przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

– Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze sanktuarium w Skrzatuszu.

3. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papież Innocenty XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.

4. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

5. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W tę przyszłą niedzielę do puszki przed kościołem złożymy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz kształcenie w diecezji.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest