OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 czerwca 2023r. X Niedziela Zwykła

1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Po mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

3. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msza Święta o godzinie 17.00 w Róży Wielkiej i o 18.00 w Leżenicy. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii oraz wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i wsparli finansowo wczorajszą uroczystość 400-lecia nadania wezwania Trójcy Świętej kościołowi w Róży Wielkiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest