OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 czerwca 2022 R. – Trójcy Świętej

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

3. W poniedziałek o godz: 17:00 próba sypania kwiatów dla dziewczynek połączona z próbą i spowiedzią dla dzieci, które w uroczystość Bożego Ciała, będą przeżywały rocznicę swojej pierwszej komunii świętej.

4. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta z procesją w Róży Wielkiej o godzinie 12.00. W pozostałych kościołach w Łomnicy o 8.00, Kępie o 9,00 i Leżenicy o 10.00. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

5. Od piątku trwać będzie Oktawa Bożego Ciała, codzienną Eucharystię w poszczególnych kościołach będziemy łączyli z uroczystym odśpiewaniem litanii do Serca Jezusowego przed Najświętszym Sakramentem o godz: 18:00.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest