OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 sierpnia 2023r. XIX Niedziela Zwykła

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Nade wszystko powierzajmy je opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte z uroczystości tak jak w niedzielę.

2a. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o opiece Bożej.

2b. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

2c. We wtorek będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla dotkniętej powodzią Słowenii a taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby naszej katedry w Koszalinie.

3. Przypominam o zaproszeniu ks. Biskupa na Pielgrzymkę Rodzin na Górze Chełmskiej w Koszalinie w dniu 15.08.23r. o godzinie 11.00. W tym samym czasie w pobliskim Sanktuarium w Skrzatuszu o godzinie 12.00 odbędzie się uroczystość odpustowa.

3. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest