OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 stycznia 2024r. II Niedziela Zwykła

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa.

2. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

3. W czwartek o godzinie 18.00 w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile będziemy mieli okazje modlić się przy relikwiach błogosławionej Rodziny Ulmów za nasze rodziny, zwłaszcza te przeżywające kryzys małżeński i rodzinny.

4. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.

4. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzę z modlitwą i błogosławieństwem mieszkańców:

Poniedziałek, 15.01. – g. 16.00 – Róża Wielka – P. Stach do P. Reiter i P. Balcer (stara poczta)

Wtorek, 16.01. – g. 16.30 – Róża Wielka P. Biernat – P. Wrzochal i P. Szczotka

Środa, 17.01. – 16.30 – Róża Wielka- P. Szafraniec – P. Karczewskich

Czwartek 18.01. – g. 16.00 – Róża Wielka – P. Kamińscy i od P. Pszeniczny J. do P. Daszkiewicz, P. Kotella -P. Cymerman

Piątek , 19.01.- g.16.30 – Róża Wielka –P. Długosz – blok 58B

Sobota, 20.01. – g. 11.00 – Róża Wielka  – Wszystkie wybudowania : w kierunku Państwa Bartol,  w kierunku Buszu, oraz w kierunku Wałcza, Popowa.

6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

7. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest