OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22 maja 2022 R. – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Rozpoczynamy dziś Dni Modlitw o Dobre Urodzaje. Pragniemy prosić Dobrego Boga o błogosławieństwo dla rolników, ogrodników, by Pan pobłogosławił pracy ich rąk a obfite plony zapewniły chleb i pożywienie dla wszystkich ludzi.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

4. W środę przypada 48 rocznica sakry biskupiej Bp Tadeusza Werno, pamiętajmy o nim w modlitwach.

5. Czwartek jest dniem modlitw za Matki w dniu ich święta. O godz: 18.00  w Róży Wielkiej Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe, o godz: 18:00 Msza Św. w Łomnicy.

6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

7. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rozpoczniemy Nowennę do Ducha Św.

8. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed Mszą Świętą jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest