OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15 maja 2022 R. – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. 

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. W Róży Wielkiej tego dnia nabożeństwo majowe o godz. 17.00.

4. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

5. Nabożeństwa majowe w naszych świątyniach w dni powszednie o godz. 18:00 w Leżenicy i Róży Wielkiej a o godz. 17.00 w Kępie Zapraszam na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

6. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed Mszą świętą w tygodniu jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się i pomagali w pracach przy wejściu do naszego kościoła parafialnego.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

Dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

– W poniedziałek próba o godz. 17.15

– Środa próba generalna o godzinie 18.30.

= Spowiedź dzieci i rodzin przed I komunią świętą w piątek o godz. 16.00

***** I KOMUNIA ŚWIĘTA****** SOBOTA *******godz. 11.00*****

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest