OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 Czerwca XI Niedziela Zwykła

  1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.
  2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy Św.
  3. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy w piątek do Leżenicy, o godz.: 18:00.
  4. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W Kościele ten dzień obchodzimy w ostatnią niedzielę września, ale chciejmy serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu wojny czy prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.
  5. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na kształcenie młodzieży w naszej Diecezji i na KUL a członków Żywego Różańca prosimy o pomoc w zbiórce.
  8. We  wtorek w Leżenicy o godz. 18.00, adorację Najświętszego Sakramentu z litanią  do Serca Jezusa poprowadz b. Adam  Sztramski. 
  9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności + Dariusz Kowalczyk lat 55. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  10. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.

Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Leżenica-Kolonia oraz sołtys Grzegorz Rosiński, zapraszają 22 czerwca (sobota) o godz. 15:00, na festyn integracyjno-rekreacyjny pn. Powitanie Lata na Ludowo i Łowicko-Krajeńskie Spotkania z Kulturą Ludową.

Podczas festynu wystąpi Zespół Ludowy Sołectwa Leżenica-Kolonia oraz Zespół Śpiewaczy „Błękit Krajny” z Łobżenicy.

W programie m.in. 

– loteria fantowa oraz zabawa ludowa .

Mile widziane stroje z elementami ludowymi.

Leżenica-Kolonia serdecznie zaprasza.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest