OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 grudnia 2023r. III Niedziela Adwentu

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności.

2. Obchodzimy dzisiaj 87 rocznicę urodzin Papieża Franciszka. Polecajmy go w naszych modlitwach.

3. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w to błaganie, zapraszam w tygodniu na Roraty, od wtorku do piątku o godz.: 17:00.

4. Spowiedź w naszej Parafii w przed Mszą świętą w tygodniu i w czwartek podczas Adoracji od godz.: 18:00.

5. W środę po Mszy roratniej zapraszam rodziców dzieci I Komunijnych oraz chętnych do dekoracji naszego kościoła parafialnego. Proszę o pomoc w przystrojeniu kościołów filialnych.

6. W sobotę 23 grudnia od godz: 9:00 objazd chorych i starszych ze Spowiedzią i Komunią Św. adwentową. Proszę o zgłoszenie tych osób. Nie będzie odwiedzin w styczniu z racji kolędy.

7. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej (pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych). Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód…

8. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

9. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

10. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pasterka w tym roku tylko w Róży Wielkiej o godz.: 24:00. W  Dzień Bożego Narodzenia Msza Św. jak w niedzielę.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest