OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 Marca, V Niedziela Wielkiego Postu

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania, zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: spowiedź święta przedświąteczna daje nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana. Znajdźmy czas, aby skorzystać z tego czasu łaski.

3. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego.

4. W piątki zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz.: 17:00 w Leżenicy i Kępie o godz.: 18.00 w Róży Wielkiej oraz w czwartki po Mszy  Św.  o godz. 17.00 w Łomnicy.

5.  Droga Krzyżowa W DRODZE z Róży Wielkiej do Skrzatusza odbędzie się w najbliższy piątek 22.03 o godz. 18.00. Wyruszamy spod kościoła parafialnego w Róży. Należy zabrać latarkę, dobre buty i odpowiedni do pory roku ubiór. Osoby, które potrzebują transport powrotny ze Skrzatusza proszone są do czwartku zgłosić się do ks. proboszcza. Osoby nieletnie muszą mieć opiekuna.

6. W sobotę 23.03.24 r. o godzinie 11.00 w Parafii św. Jana Bosko zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców i ich utraconych dzieci a następnie odbędzie się pogrzeb tych dzieci na pilskim cmentarzu.

7. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu palm rozpocznie się Liturgia Mszy św. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do zrobienia palm.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

10 . Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Izabela Bukowska, st. wolnego, zam. Łomnicy,

– Paweł Patrynowski, st. wolnego, zam. Łomnicy.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności † Ludwik Pietrasik lat 73 i † Stanisław Lachowicz lat 75. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest