OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 września 2023r. XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj wraz z całą Diecezją łączymy się duchowo ze wspólnotą wiernych, także z naszej Parafii, którzy uczestniczą w Diecezjalnych Uroczystościach Odpustowych w Skrzatuszu. Pragniemy nieustannie dziękować Bogu i Jego Matce, za ogrom łask, jakich nam udziela i prosić o dalsze błogosławieństwo na wszystkie dni naszych niespokojnych czasów.

– Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na kształcenie młodzieży w naszej Diecezji i na KUL.

2. W nadchodzącym tygodniu będziemy wspominali w liturgii następujących świętych: w poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski i młodzieży, w środę wspominamy św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegona, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w czwartek przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – a w sobotę wspominamy Św. o. Pio z Pietrelciny kapłana.

–w czwartek zapraszam na adorację eucharystyczna o godzinie 18.00 .

3. Jak w każdą niedzielę, zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. są do nabyć kalendarz ścienny na 2024r. jako cegiełkę na Sanktuarium w cenie 10 zł.

4. Od poniedziałku do środy można przynosić Elektro odpady w Róży Wielkiej składamy przy plebani od strony garażu, Leżenicy u Państwa Szczech przy warsztacie od godz. 8-16, Kępie u państwa Sokulskich. Uzyskane w ten sposób pieniądze prze organizację Pro Missio zostaną przekazane na rzecz Kościoła na terenie byłych republik radzieckich.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest