OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 grudnia 2022 R. – IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Do piątku, 23 grudnia, o godz: 17:00 roraty, na które serdecznie zapraszam.

3. W naszej parafii okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej przed każdą Mszą Św. oraz w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W środę po Mszy świętej roratniej zapraszam rodziców dzieci, które maja przystąpić do I Komunii do dekoracji kościoła parafialnego.

5. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.

6. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

7. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

8. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę. Pasterka o godzinie 20.00 w Łomnicy, 21.00 w Kępie, 22.30 w Leżenicy i 24.00 w Róży Wielkiej, W  dzień Bożego Narodzenia i II Dzień Świąt,  Msza Św. w porządku niedzielnym.

9. Są jeszcze do nabycia opłatki (ofiara dowolna). Zachęcamy także do nabywania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest