OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 Lutego I Niedziela Wielkiego Postu

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

2. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Natomiast w piątki na Drogę Krzyżową o godz.: 17:00 w Leżenicy i Kępie o godz.: 18.00 w Róży Wielkiej.

3. W okresie Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej, a także za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominam o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

5. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Zbiórka do puszki będzie przeznaczona właśnie na rzecz misji.

6. W najbliższy czwartek nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Mszy Świętej w Łomnicy.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest