OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 czerwca 2022 R. – XII Niedziela Zwykła

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św.  

3. W czwartek 23 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. Również w czwartek przeżyjemy Dzień Ojca. Na Mszy Świętej w Łomnicy o godz.18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w czwartek od godz. 18.00.

5. W piątek 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dodatkowa Msze św. w Róży Wielkiej będzie odprawione o godz. 17.00.

6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszam W TYM TYGODNIU DZIECI I ICH RODZICÓW, ABY W DUCHU DZIĘKCZYNIENIA PODZIĘKOWAĆ ZA KOŃCZĄCY SIĘ ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY.

7. Dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszki po Mszach św. na kształcenie młodzieży w Diecezji.

8. W sobotę o godzinie 10.00 w Amfiteatrze w Koszalinie rozpoczną się uroczystości 50-lecia naszej Diecezji pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Abp Penaccio.

9. Natomiast w przyszłą niedzielę 26 czerwca będziemy świętowali Jubileusz 50-lecia Diecezji w naszych Parafiach, dziękując Panu Bogu za ludzi i dzieła, które przez ostatnie pół wieku dokonały się na naszej Ziemi. Będzie można złożyć ofiary na „Korony skrzatuskie”

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest