OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 marca 2023r. IV Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Zapraszam wszystkich do udziału w  Droga Krzyżowa  w piątki   o godz. 17:30 w Leżenicy, 17.00 w Kępie, w Róży Wielkiej o godz. 18.00 i w czwartek o 16.30 w Łomnicy; oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę wielkiego postu. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla Parafii. które zakończą się w środę – 29 marca.

4. Od 19 do 25 marca przeżywać będziemy Tydzień modlitw o ochronę życia.

5. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek. Dodatkowa Msza święta w Róży Wielkiej o godz. 17.00.

6. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w sobotę, 25 marca podczas Mszy Św. o godz: 17:00. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia.

7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele będzie miało miejsce w sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 17:00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przyniosą ze sobą świece.

8. Droga Krzyżowa w terenie. Z Róży Wielkiej do Skrzatusza o długości 12 km. Obędzie się 31 marca o godzinie 18.00 początek  przed kościołem parafialnym.

9. 22 marca od 17.00 do 20.00 odbędą się Warsztaty Wielkanocne. Poświęcone tematowi robienia Palm Wielkanocnych. Chętnych organizatorzy zapraszają na świetlicę. Warsztaty poprowadzi Pani Lidia Baczkowska. Potrzebne materiały, które każdy musi przynieść ze sobą to: paliki wysuszone o grubości kciuka, bazie, bukszpan, nożyczki, suche ozdobne trawy. Msza Święta w Środę w Róży Wielkiej o godzinie 16.30.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest