OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 lipca 2023r. XIII Niedziela Zwykła

Intencje dla Żywego Różańca

 1. Módlmy się, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.

2. Módlmy się o szczęśliwy i z Bogiem przeżywany czas wakacji i urlopów.

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

3. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

5. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej przed Mszą świętą w Róży Wielkiej od  godz. 16:40 i w Leżenicy przed godz.: 18:00.

6. W czwartek od godz: 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz: 19:00 z apelem jasnogórskim.

7. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

9. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Alicja SZYSZ, st. wolnego,

– Krzysztof Adam Michalski, st. wolnego.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. W dniach od 12.10 do 21.10 nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch, bliższe informacje na stronie parafialnej i u ks. proboszcza.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest