OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 listopada 2022 R. – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

5. Do piątku będziemy modlili się za zmarłych modlitwą wypominkową. Dziękuję za ofiary złożone przy tej okazji.

5. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Roraty w naszym kościele od wtorku do piątku o godz.: 17:00, w sposób szczególny na środowe roraty w Róży Wielkiej zapraszam dzieci i młodzież, przewidziane są dla nich atrakcje i poczęstunek.

6. Można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki i świece na stół wigilijny w zakrystii.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.  

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest