OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 MARCA 2022 R. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.

3. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

4. Podczas czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 ponownie włączymy się w ogólnopolska modlitwę różańcową zwana Jerychem Różańcowym o pokój na Ukrainie. 

5. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 w Leżenicy. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przynoszą ze sobą świece.

7. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątki o godz17:30 w Leżenicy, 17.00 w Kępie, Róży Wielkiej o godz. 18.00 i Łomnicy w czwartek 17.30

8. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów.

9. Przyszła niedziela to niedziela Laetare.

10. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Patryk BOJARSKI – strona wolna z Adrianna ANDRUSZKIEWICZ –stanu wolnego

11. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej parafii spowiedź jest przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.

12. Druga  edycja Drogi Krzyżowej z Róży Wielkiej do Skrzatusza, odbędzie się 08 kwietnia 2022r. i rozpocznie się wieczorem. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz Paschalików.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest