OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 sierpnia 2023r. XX Niedziela Zwykła

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy.

2. W środę przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

3. W czwartek jak co tydzień zapraszam wiernych na adorację Najświętszego Sakramentu na godzinę 18.00. Tego dnia w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 4. A w sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

5. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających jeszcze na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest