OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 maja 2023r. Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

2. W czwartek wyjtkowo Msza Św. w Łomnicy o godz. 17.00

3. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

4. W sobotę w Skrzatuszu o godzinie 11.00 ks. Biskup zaprasza dzieci z opiekunami na doroczny Diecezjalny Dzień Dziecka. Będzie czas na modlitwę, na zabawę i ciekawe spotkania. Zachęcamy rodziców z dziećmi by skorzystali z tego zaproszenia.

5. W niedzielę, 28 maja, przypada 42. rocznica śmierci Błogosławionego Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

6. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

7. Próby przed bierzmowaniem: 2.06 i generalna 9.06 Bierzmowanie 10 czerwca.

8. Rocznica dzieci I Komunijnych z kl. IV 8 czerwca o godz.10. Spowiedź i próba 7 czerwca o godz. 18.30.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest