OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 sierpnia 2022 R. – XXI Niedziela Zwykła

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 

2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Pan Bóg przez wizerunek Jasnogórskiej  Ikony – od 640 lat obdarza wiernych wieloma łaskami, wszystkich którzy o to proszą i pielgrzymują do Niej w różny sposób: pieszo, pojazdami, na rowerach czy innymi środkami transportu. Bądźmy Jej wdzięczni i okazujmy ufne posłuszeństwo w wierze i w życiu. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę w Róży Wielkiej będziemy przeżywać nasze Sołeckie Dożynki, czas dziękowania za plony rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 15.00.

6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św.  poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas „0” i I.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest