OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22 październik 2023r. XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W czwartek Msza Święta w Łomnicy i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Róży Wielkiej o godz.17.00

3. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

4. Kończy się październik – miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszam do wspólnego odmawiania różańca w naszych kościołach.

5. Zbliża się miesiąc listopad. Wyrazem tej modlitewnej pamięci o naszych zmarłych są również wypominki odprawiane w listopadzie. Z przedsionka kościoła można zabrać gotowe karki do zapisania. Natomiast kartki z wypisanymi już imionami i nazwiskami naszych zmarłych proszę składać, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Proszę o wypisywanie nazwisk drukowanymi literami, aby uniknąć pomyłek.

6. W przyszłą – ostatnią niedzielę października w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Po Mszy św. o godz: 10.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i „Te deum”.

7. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, proszę o uporządkowanie i przyozdobienie grobów naszych bliskich. Proszę też o zainteresowanie się grobami  opuszczonymi.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest