OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 Czerwca XII Niedziela Zwykła

  1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…
  2. Przeżywamy dzisiaj pierwszą wakacyjną niedzielę, przypada dzisiaj także Dzień Ojca. Naszym tatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  3. Każdego czerwcowego wieczoru po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.
  4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Dodatkowa Msza Święta w Róży Wielkiej o godz. 8.00.
  5. W piątek będziemy przeżywali 52 rocznicę ustanowienia naszej Diecezji przez Papieża Pawła VI. Pamiętajmy o wszystkich i wszystkim co stanowi naszą Diecezji.
  6. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej.
  7. Od 1 do 13 sierpnia wyruszy po raz 42 Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Chętni mogą się zapisywać drogą internetową.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga…
  10. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest