OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 października 2022 R. – XXX Niedziela Zwykła

  1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. We wtorek przypada 39 rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie – matki wszystkich kościołów w Diecezji.
  3. W czwartek zapraszam wszystkich chętnych na adorację eucharystyczną o godzinie 18.00 w kościele parafialnym.
  4. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:30.
  6. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych już dzisiaj proszę o uporządkowanie i przyozdobienie grobów naszych bliskich. Proszę też o zainteresowanie się grobami  opuszczonymi, i porządek na całym cmentarzu.
  7. Przed Kościołem ministranci rozdawać będą kartki na „Wypominki”.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest