OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24 grudnia 2023r. IV Niedziela Adwentu

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Niech towarzyszy jej lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

2. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

3. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni na  godz: 24:00. W  dzień Bożego Narodzenia i Drugi Dzień Świąt Msze Święte wg porządku niedzielnego.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwa dziękczynno-przebłagalne po Mszach Św. w czasie których odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W kolejny poniedziałek, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

6. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.  

– 28 grudnia, czwartek, od godz. 16.00- kolonia Leżenica (od końca)

– 29 grudnia, piątek, -od godz. 16.30 – Leżenica – p. Piwowarska S. – p. Fiuk i druga strona p. Bałchanowicz – p. Szczepanik Krystyny.

– 30 grudnia, sobota od godz. 10.00 – Leżenica nr 33i nr 34, nr przy boisku 44 i 43 orazLeżenica od p. Grączewskich (nr 29) lewa strona od strony Szydłowa.

od godziny 14.00 – od p. Korbeń (szkoła, cała prawa strona od Róży Wielkiej w kierunku Szydłowa) do p. Rogala.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

Bogusław Piwowarski 68 lat

Henryk Sabat 65 lat

Wieczny odpoczynek racz dać im Panie…

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest