OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 czerwca 2023r. XII Niedziela Zwykła

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszam na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe po Mszy Św..

3. W czwartek zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.

4.W tym tygodniu będziemy wspominać następujących świętych: w środę wspominamy św. Ireneusza biskupa i męczennika, w czwartek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.  W sobotę wspomnienie św. Ottona biskupa, jest to także I sobota miesiąca.

5. W sobotę od godziny 9.00  odwiedziny chorych i osób starszych z posługą sakramentalną.

6. W sobotę będziemy przeżywali 51 rocznicę ustanowienia naszej Diecezji przez papieża Pawła VI. Pamiętajmy w modlitwach o biskupach, kapłanach, osobach świeckich i wszystkim, co stanowi naszą Diecezję.

7. Od 1 do 13 sierpnia wyruszy po raz 41 Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Chętni mogą zapisywać się drogą internetową.

8. Zachęcam jak co tydzień do sięgnięcia po prasę katolicką.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest