OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 Lutego II Niedziela Wielkiego Postu

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są  pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Natomiast w piątki na Drogę Krzyżową o godz.: 17:00 w Leżenicy i Kępie o godz.: 18.00 w Róży Wielkiej oraz w czwartki po Mszy  Św.  o godz. 17.00 w Łomnicy.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w czwartek podczas Adoracji oraz przed nabożeństwami w piątek.

6. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz.: 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

7. W sobotę, po Mszy Św. o godz. 17.00nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.

8. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia Bożego, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej.

9. Niech wielkopostne rekolekcje, które trwać będą w dniach od 3 do 5 marca 2024 r. pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

10. W sobotę, o godz: 17:00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

11. W dniach 16,17, 23, 24 marca w Górce Klasztornej już po raz 40 odbędą się Misteria Meki Pańskiej. Początek o godzinie 14.00. Serdecznie polecam komu czas pozwoli.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest