OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 września 2022 R. – XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 17:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

5. W sobotę o godz.17.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowującej się do I Komunii Świętej. Proszę przynieść ze sobą różańce, które zostaną poświęcone.

 6. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

7. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz.: 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

8. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są również bo nabycia kalendarze w cenie 10 zł.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leokadia Koch lat 69. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościół.

12. 8 października w sobotę o godzinie 17.00 spotkanie dla młodzieży która rozpoczyna drugi rok przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest