OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 listopada 2023r. JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości. Za udział w tym nabożeństwie (akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata) możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona również w sprawach matrymonialnych i orędownika w wypraszaniu potomstwa.
  3. W czwartek nie będzie Mszy  św. w Łomnicy i Adoracji w kościele parafialnym.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w Leżenicy od godz.16.40 i  w Róży przed Mszą o godz. 18.00.
  5. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz: 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
  6. W sobotę o godz. 14.00 Msza Święta w intencji członków koła Łowieckiego „Róża” działającego na naszym terenie z okazji jubileuszu 30- lecia istnienia.
  7. Również w sobotę, po Mszy świętej o godz: 17:00 Nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.
  8. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz.: 17:00.
  9. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 20 zł., małe 10 zł. oraz opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna). Zachęcamy także do nabywania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest