OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 marca 2023r. V Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.
  2. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na niedzielnych Mszach św. a także w poniedziałek i wtorek: 16.00 Kępe, 17.00 Łomnicy, 18.00 Róży Wielkiej i o 19.00 Leżenicy. Okazję do spowiedzi będziemy mieli codziennie przed i podczas Mszy św..
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz.17:30 w Leżenicy, 17.00 w Kępie, Róży Wielkiej o godz. 18.00 i Łomnicy w czwartek 17.30.
  4. Droga Krzyżowa W DRODZE z Róży Wielkiej do Skrzatusza rozpocznie się w piątek 31.03 o godz. 18.00 przy kościele parafialnym. Należy zabrać latarkę, dobre buty i odpowiedni do pory roku ubiór. Osoby, które potrzebują transport powrotny ze Skrzatusza proszone są do czwartku zgłosić się do ks. proboszcza. Osoby nieletnie muszą mieć opiekuna.
  5. W czwartek od godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Od najbliższej soboty Msze Święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00.
  7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Po Mszy Świętej nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.
  8. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest