OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 listopada 2022 R. – I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
  2. W dni powszednie Adwentu o godz. 17:00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w „roratach”, a rodziców proszę, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. w sposób szczególny na środowe roraty w Róży Wielkiej zapraszam dzieci i młodzież, przewidziane są dla nich atrakcje i poczęstunek, dzieci przynoszą serduszka z wypisanym imieniem i nazwiskiem i dobrymi uczynkami.
  3. W środę, 30 listopada obchodzimy Święto Św. Andrzeja Apostoła.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej przed mszami, dodatkowa eucharystia w Róży Wielkiej o godz. 18.00. Adoracja w czwartek od  godz.: 18:00, będzie można również skorzystać z sakramentu pojednania.
  5. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz.: 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
  6. Także w sobotę o godzinie 19.00 zapraszam młodzież na adwentowe czuwanie z biskupem do Parafii NMP Wspomożenia Wiernych na Górnym Osiedlu w Pile.
  7. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 20 zł., małe 8 zł. oraz opłatki (ofiara dowolna). Zachęcamy także do nabywania prasy katolickiej.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności + Eugeniusz Szczepanik  lat 75. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Włodarze Gminy Szydłowo zachęcają i przypominają, że do poniedziałku 29.11 można składać w sekretariacie gminy wnioski o tańszy węgiel.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest