OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 LUTY 2022 R. – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

2. Przewodniczący KEP zwraca się do wiernych Kościoła i ludzi dobrej woli o przeprowadzenie ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zbiórka będzie miała miejsce w niedzielę 27 lutego (tj. dzisiaj) oraz w środę 2 marca. Zebrane środki zostaną przekazane Episkopatowi Ukrainy za pośrednictwem Caritas Polska.

3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

4. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia w Łomnicy o godz. 16.00, Kępie o godz. 17.00, Róży Wielkiej o godz. 18:00 i w Leżenicy o godz. 19:00.

5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17:30 w Leżenicy, 17.00 w Kępie i Łomnicy w Róży Wielkiej o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo gorzkich żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu.

7. Za odprawianie tych nabożeństw jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiętrowej spowiedzi św. w czwartek podczas Adoracji od godz. 18:00 oraz przed Mszą Świętą.

9. W piątek o godz: 18:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

10. W sobotę po Mszy Świętej o godz: 17:00 spotkanie dla rodziców i dzieci Pierwszo komunijnych poświęcimy książeczki do nabożeństwa.

11. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz: 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

12. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Remigiusz Szymon NOWAK – stanu wolnego z Klaudią DREWEK – stanu wolnego

– Paweł Stefan SZAŁEK – stanu wolnego z Iloną ŻEBROWSKĄ – stanu wolnego

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest