OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 MARCA 2022 R. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”.

2. Podczas czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 ponownie włączymy się w ogólnopolska modlitwę różańcową zwana Jerychem Różańcowym o pokój na Ukrainie. 

3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. podczas czwartkowej adoracji i przed mszą świętą w Leżenicy od 16,30.

4. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątki o godz17:30 w Leżenicy, 17.00 w Kępie, Róży Wielkiej o godz. 18.00 i Łomnicy w czwartek 17.30.

5. W piątek o godz: 18:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Msze  Święte od tego dnia będą w tygodniu odprawiane o godzinie 18.00.

7. Spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej w sobotę o godz. 17.00.

8. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz: 8:30. Zapisy tych osób w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

9. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Również w sobotę o godzinie 11.00 w Katedrze koszalińskiej Mszę św. – inaugurującą posługę w Diecezji – odprawi Bp Koadiutor Zbigniew Zieliński w towarzystwie biskupów, kapłanów, sióstr zakonnych i wiernych świeckich.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne które potrwają do środy.

11.  Droga Krzyżowa z Róży Wielkiej do Skrzatusza rozpocznie się w piątek 8.04 o godz. 18.00 przy kościele parafialnym. Należy zabrać latarkę (wskazane dwie) dobre buty i odpowiedni do pory roku ubiór, maseczkę, napój. Osoby, które potrzebują transport powrotny ze Skrzatusza proszone są do czwartku zgłosić się do ks. proboszcza. Osoby nieletnie muszą mieć opiekuna.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu. 

14. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: + Tadeusz Fendorf lat 77. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest