OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 stycznia 2024r. IV Niedziela Zwykła

1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

2. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

3. W czwartek zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu o godziny 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek od godz: 16:30.

5. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w w tym dniu o godz. 9.00 w Leżenicy i o godz. 17.00 w Róży Wielkiej. Podczas Mszy Św. o godz: 17:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

6. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

7. Objazd chorych i starszych osób w sobotę, od godz: 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

8. W sobotę, po Mszy Świętej o god.z: 17:00 Nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.

9. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła.

10. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy Świętej wieczornej w przyszłym tygodniu będzie nieczynna.

11. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest