OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29 maja 2022 R. – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii). 

3. Nabożeństwo majowe jeszcze w poniedziałek i wtorek o godz.: 18:00.

4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety i prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiętrowej spowiedzi św. w czwartek podczas Adoracji od godz. 18:00 oraz przed Mszą Świętą w piątek w Róży Wielkiej przed godz.17.00 i w Leżenicy przed godz.18.00.

8. W piątek o godz: 19:00 spotkanie dla młodzieży podsumowujące pierwszy rok przygotowana do Sakramentu Bierzmowania.

9. Objazd osób starszych i chorych ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę, od godz: 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

10. W sobotę, 4 czerwca kolejne spotkanie młodych na Lednicy. Do udziału gorąco zachęcam.

11. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. 12 czerwca będziemy przeżywać odpust w naszej parafii, uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godz.13.00.

12. 25 czerwca o godzinie 10.00 w Amfiteatrze w Koszalinie rozpoczną się uroczystości 50- lecia naszej Diecezji, którym będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp Penaccio.

13. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. 

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest